Porażki Ostrovii i Centry

Zamiast zwycięstw i punktów były przykre porażki - mowa o sobotnich występach ostrowskich drużyn piłkarskich. Drugoligowa Ostrovia 1909 Ostrów uległa na własnym boisku 0:1 Ruchowi Zdzieszowice, a trzecioligowa Centra przegrała we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań aż 0:4.

Ostrovia 1909 Ostrów pierwszą połowę sobotniego meczu zagrała fatalnie. Po 45 minutach przegrywała 0:1 i był to najniższy wymiar kary. Po przerwie biało-czerwoni zagrali o niebo lepiej, ale nie zdołali uchronić się przed porażką. W 53 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Wiącek. Ostrovia nie tylko przegrała, ale w doliczonym czasie w kontrowersyjnych okolicznościach straciła bramkarza, Bartosza Pawłowskiego, którego sędzia - z sobie wiadomych tylko powodów - ukarał czerwoną kartką. Ostrovia 1909 Ostrów po trzech kolejkach z dorobkiem 4 punktów zajmuje 10 miejsce w II lidze.
Z kolei Centra Ostrów we Wronkach już do przerwy przegrywała z rezerwami Lecha Poznań 0:3 i choć w drugiej połowie miała okazję do strzelenia goli, to sama straciła czwartą bramkę. Po dwóch kolejkach zespół Marka Wojtasiaka jest 15 w tabeli III ligi.