Porażka z Sandecją

Porażka KKS-u Kalisz z ostatnią drużyną w tabeli. W meczu 28 kolejki drugoligowych rozgrywek kaliszanie przegrali na własnym boisku z Sandecją Nowy Sącz 1:2. Choć KKS myśli o awansie, a Sandecja walczy o ligowy byt, to tym razem goście dyktowali warunki gry. Rywale objęli prowadzenie w 24 minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę skierował do siatki Petr Buchta. Kaliszanie odpowiedzieli pięć minut później, kiedy to w polu karnym faulowany był Hubert Sobol i on sam wykorzystał rzut karny. Niestety w drugiej połowie goście wciąż dominowali na boisku i udokumentowali to drugim golem. W 66 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Jakub Wilczyński. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener KKS-u Paweł Ozga:

"Oczywiście grę zespołu i porażkę biorę na siebie. Pomysł na pierwszą połowę był żeby zagrać w ustawieniu 1-3-5-2, być bardziej ofensywnym, tworzyć więcej od przeciwnika sytuacji, ale niestety tego zespół nie zrealizował. Za dużo było chaosu w naszej grze, nerwowości. A do tego Sandecja niszczyła nas stałymi fragmentami gry, których miała kilkanaście. Po tych stałych fragmentach było bardzo groźnie, no i po dwóch z nich straciliśmy bramki".

Była to druga z rzędu porażka KKS-u. Mimo przegranej kaliszanie z dorobkiem 47 punktów utrzymali pozycję wicelidera tabeli, a do prowadzącej Pogoni Siedlce tracą dwa "oczka". W następnej kolejce, 19 kwietnia "trójkolorowi" pojadą do Bytomia, gdzie zmierzą się z tamtejszą Polonią.

KKS Kalisz – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)

Bramki: Hubert Sobol (29. rzut karny) – Petr Buchta (24.) Jakub Wilczyński (66.)

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Maciej Białczyk, Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Jakub Staszak – Michał Bednarski, Mateusz Wysokiński, Adrian Cierpka (83. Bartłomiej Putno), Néstor Gordillo (64. Filip Szewczyk), Kamil Koczy (58. Oskar Kalenik) – Hubert Sobol.

Sandecja Nowy Sącz: Martin Polaček – Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Petr Buchta, Kamil Słaby, Kamil Sobczak – Mikołaj Kwietniewski, Denis Potoma (75. Radosław Gołębiowski), Tomasz Kołbon, Jakub Wilczyński (87. Wiktor Kamiński) – Rafał Wolsztyński (46. Marcinho).