Porażka z CCC

Przez trzy kwarty grały jak równy z równym z zespołem, który ma się zaliczać do czołówki Basket Ligi Kobiet. Niestety, w czwartej kwarcie wyraźnie poległy - koszykarki Towarzystwa Sportowego Ostrovia, które w piątkowy wieczór rozpoczęły rywalizację w turnieju Wrocławska Iglica. Ostrowianki do przerwy przegrywały 27:39, a po trzech kwartach zaledwie 49:52. Niestety, w czwartej kwarcie koszykarki CCC Polkowice wygrały aż 36:9 i cały mecz 88:58. "Ten turniej to ostatni sprawdzian przed startem ligi" - powiedział Radiu Centrum we Wrocławiu Wojciech Szawarski.

"Za tydzień jest już liga, więc to są nasze ostatnie mecze. W zeszłym tygodniu ćwiczyliśmy jeszcze pewne elementy, które chcemy sprawdzić sobie we Wrocławiu. Każdy mecz to jest dla nas nauka i z każdego meczu musimy wyciągać wnioski. Te przedsezonowe spotkania są dla nas niezwykle istotne. Nie myślimy o tym, czy gramy z silnym rywalem czy teoretycznie trochę słabszym. Nawet lepiej grać z takimi mocnymi drużynami jak CCC Polkowice. Dziewczyny muszą się też oswoić i przyzwyczaić do grania na tym poziomie. Dzięki temu później będzie im tylko łatwiej" - powiedział Radiu Centrum trener koszykarek Ostrovii.

Najwięcej punktów dla Ostrovii w meczu z CCC Polkowice rzuciły: Motyl 14, Bishop 9, Sosnowska 8 i Jasnowska 7. W drugim dniu turnieju, w sobotę o godzinie 18:00 Ostrovia zmierzy się z gospodyniami - Ślęzą Wrocław, która w piątek pokonała wicemistrza Czech, Basketball Nymburk 79:71.