Ostrovia wreszcie zwycięska

Pierwsze zwycięstwo w II lidze na własnym boisku odnieśli w sobotę piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów, którzy po dobrym meczu pokonali 2:0 UKP Zieloną Górę. Pierwszy gol padł w 31 minucie po fatalnym błędzie bramkarza gości, co skrzętnie wykorzystał Damian Michalski. Wynik spotkania ustalony został tuż przed przerwą po strzale Michała Wrzesińskiego. "Takiej bramki jeszcze nigdy nie zdobyłem" - powiedział Radiu Centrum Damian Michalski, który ubolewał, że nie wykorzystał po przerwie popularnej "setki", a trener Marek Nowicki chwalił po meczu swój zespół.

"Zdarzają się czasami takie sytuacje. Bramkarz gości popełnił straszny błąd, piłka odbiła się ode mnie i wpadła do siatki. My się z tego cieszymy. Szkoda tylko, że w drugiej połowie nie strzeliłem tej sytuacji sam na sam z bramkarzem. Trochę źle zabrałem się z piłką na lewą nogę. Uderzyłem na siłę i bramkarz niestety wówczas obronił" - wyjaśnia Radiu Centrum Damian Michalski.

"Od pierwszej do ostatniej minuty zagraliśmy prawie perfekcyjnie. To cieszy, bo długo czekaliśmy na to zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że potrafimy grać w piłkę, ale gdzieś tam była blokada - wydaje mi się - że fizyczna. To spotkanie wygraliśmy właśnie fizycznie. Oprócz tego, że mieliśmy dużo sytuacji i strzałów na bramkę, czego brakowało w ostatnich meczach, okazaliśmy się lepsi pod względem fizycznym. Rzadko się takie bramki zdarzają, jak ta, którą strzelił Damian Michalski. Zaangażował się mocno w atak na bramkarza. Dopadł piłki w momencie, kiedy bramkarz ją wybijał. Po raz kolejny okazało się, że suma szczęścia w sporcie równa się zero. Pamiętamy bramkę, którą w wyjazdowym meczu z Rozwojem Katowice zawalił Damian Michalski. Teraz to się odwróciło, bo strzelił bardzo ważnego gola, który otworzył wynik" - powiedział Radiu Centrum Marek Nowicki.

Gorzej z kolei poszło trzecioligowej Centrze Ostrów, która w sobotę na wyjeździe przegrała 1:2 z Pogonią Mogilno. Centra z dorobkiem 8 punktów spadła na 15 miejsce w tabeli. Natomiast Ostrovia 1909 Ostrów z dziewięcioma "oczkami" awansowała na 14 pozycję w grupie zachodniej II ligi.